خواب ,درمان ,آپنه ,خروپف ,باعث ,استفاده ,آپنه خواب ,درمان آپنه ,درمان کنید ,خروپف میتوانید خروپف ,استفاده از چانه

افرادی که خروپف میکنند، می توانند برای خواب اطرافیان و به ویژه همسرشان مشکل ایجاد کنند. اما اگر علاوه بر خروپف با آپنه خواب نیز مواجه هستید، علاوه بر دیگران، خودتان نیز دچار مشکلاتی خواهید شد. افراد مبتلا به آپنه، بدون آنکه خودشان متوجه باشند، در طول شب چندین بار با متوقف شدن تنفس و یا آهسته شدن شدید میزان تنفس مواجه می شوند. با استفاده از چانه بند ضد خروپف میتوانید خروپف خود را درمان کنید.
عواقب این اختلال می تواند کابوس و هر آنچه با کابوس در ارتباط است (مانند گیجی، ناتوانی در تمرکز، افسردگی و حوادث) باشد. بسیاری از مطالعات آپنه خواب را با بروز بیماری هایی مانند فشار خون بالا، سکته مغزی و آریتمی قلبی در ارتباط می داند. اختلال در تنفس سطح اکسیژن خون را کاهش می دهد که این قضیه می تواند باعث افزایش فشار خون شود همچنین می تواند برای قلب مشکلاتی جدی به وجود بیاورد.با استفاده از چانه بند ضد خروپف میتوانید خروپف خود را درمان کنید.
اگر اضافه وزن دارید و وجود بافت چربی اضافی در گردن باعث آپنه خواب انسدادی در شما می شود، پس وزنتان را کم کنید. این کار می تواند آپنه خواب را کم و یا حتی به طور کامل درمان کند. در برخی از افراد تغییر در وضعیت خواب می تواند باعث درمان آپنه شود. لوازم خاصی نیز طراحی شده اند که در هنگام خواب در دهان قرار می گیرند و از قرار گرفتن زبان در مسیر جریان هوا جلوگیری می کند. همچنین برخی از اعمال جراحی می توانند با حذف بافت های اضافی از بروز آپنه خواب جلوگیری کند اما این نوع روش درمانی در آخرین مراحل درمان قرار دارد.

روش اصلی درمان آپنه های شدید که باعث اختلالات خواب می شوند CPAP نامیده می شود. این روش شامل پوشیدن یک ماسک لاستیکی کوچک بر روی بینی است. ماسک از طریق یک شلنگ کوچک با یک پمپ هوا در ارتباط است. هوای اضافی که از طریق پمپ وارد مجرای هوایی فرد می شود باعث باز شدن مسیر هوا شده و از بروز آپنه خواب انسدادی جلوگیری می کند.
روش CPAP از اوایل دهه ۹۰ میلادی به عنوان درمان رایج آپنه خواب انسدادی معرفی شد و مورد استفاده قرار گرفت. این روش درمانی می تواند تاثیر قابل توجهی در بهبود کیفیت خواب داشته باشد. اما مشکل اصلی این روش درمانی پایبندی به استفاده از این روش در دراز مدت است. بیشتر افرادی که از این روش استفاده می کنند در کمتر از یک سال آن را رها می کنند و از ادامه پوشیدن ماسک مخصوص بر روی بینی امتناع می کنند. اخیرا گروه تحقیقاتی موفق شده وسیله ای کوچک و قابل حمل برای درمان آپنه بسازد. البته این محشول هنوز تجاری نشده و رایج ترین درمان خروپف همچنان (CPAP) میباشد.
علاوه بر این روش ،روش های خانگی نیز در درمان آپنه توصیه میشوند که عباتند از:
عسل: عسل در درمان آپنه خواب مفید است. خواص ضد التهابی آن باعث کاهش تورم اطراف ناحیه گلو که ممکن است راه های تنفسی را محدود کند، می شود. عسل همچنین باعث داشتن خواب خوب و آرام می شود. علاوه بر این، وزن بدن را متعادل نگه داشته و از اضافه وزن جلوگیری می کند. کاهش وزن یک گام مهم برای درمان آپنه خواب است.با استفاده از چانه بند ضد خروپف میتوانید خروپف خود را درمان کنید.
بابونه: یکی دیگر از روش های گیاهی برای درمان آپنه خواب بابونه است. این گیاه شامل ترکیبات شیمیایی است که می تواند عضلات و اعصاب را شل کند، باعث آرامش شده و خواب آلودگی را درمان کند. علاوه بر این، اثرات ضد التهابی آن می تواند به از بین بردن انسداد راه های تنفسی که باعث خروپف می شوند کمک کند.
دارچین: دارچین دارای خواص آرام بخش است و می تواند به شما در بهبود خواب کمک کرده و مشکلات تنفسی مرتبط با آپنه خواب را درمان کند.
اسطوخودوس: اسطوخودوس یکی دیگر از داروهای شناخته شده برای کمک به درمان علائم آپنه خواب است. طبیعت آرام بخش این ماده مانع از انسداد عضلات گلو می شود و به شما کمک می کند که از خواب خود لذت ببرید.با استفاده از چانه بند ضد خروپف میتوانید خروپف خود را درمان کنید.
سیر: سیر یکی دیگر از روش های خوب برای درمان آپنه خواب است. املاح ضد التهابی آن به کاهش التهاب در سیستم تنفسی کمک می کند، در نتیجه باعث می شود تنفس شما هنگام خواب راحت تر شود. همچنین با کاهش تورم لوزه ها از خروپف جلوگیری می کند.با استفاده از چانه بند ضد خروپف میتوانید خروپف خود را درمان کنید.
نعنا: نعنا یک گیاه عالی برای کاهش انسداد راه های تنفسی است. املاح ضد التهابی آن به کاهش التهاب کمک کرده و باعث راحت شدن فرایند تنفس می شود. نعنا همچنین برای جلوگیری از خروپف نیز موثر است.با استفاده از چانه بند ضد خروپف میتوانید خروپف خود را درمان کنید.

منبع اصلی مطلب : حس بویایی
برچسب ها : خواب ,درمان ,آپنه ,خروپف ,باعث ,استفاده ,آپنه خواب ,درمان آپنه ,درمان کنید ,خروپف میتوانید خروپف ,استفاده از چانه
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : درمان آپنه خواب